email

e-mail: info@energeticky-certifikat.sk

spätná väzba už do 30 min.

telefon

Tel.: 0948 517 713

m_d_sk
Dbajte na referencie
Výber dobrej stavebnej spoločnosti závisí od viacerých kritérií, ktorých zohľadnenie je určite rozumným krokom. Do výstavby domu predsa investujete tisíce eur, takže logicky očakávate stopercentne odvedenú prácu. Otázne je, podľa čoho spoznáte zodpovednú firmu s kvalitnými službami, keď na trhu pôsobí obrovské množstvo spoločností.


Pri výbere stavebnej firmy zodpovednej za výstavbu dbajte na referencie a osobnú obhliadku. Nedetailné fotky predošlej práce nestačia. Mnoho firiem považuje fotografie domov, na ktorých pracovali, za najlepšiu vizitku svojej 
práce. Fotogalérie so zábermi zrealizovaných domov by Vás nemali presvedčiť o kvalite. Veďte, že fotky iných objektov z ulice nie sú žiadnou zárukou kvality, takže pochopiteľne žiadajte viac.  


Kvalitu firmy si môžete preveriť takto :  


Venujte pozornosť referenciám – Ak patríte k náročnejším klientom a stavebnú spoločnosť si potrebujete preveriť, potom sa sústreďte na referencie. Ako potencionálny zákazník máte plné právo zistiť si o danej firme čím viac a práve dobré referencie vás môžu presvedčiť k výberu.  


Vyžadujte detailné fotografie zo staveniska – Ak existuje možnosť ako sa o priebehu prác dozvedieť z fotiek, potom musí ísť o kvalitné zábery priamo zo staveniska. Určite nestačia zábery z ulice, ktoré nezachytia detaily potrebné pre vytvorenie reálneho obrazu o výstavbe. 


Dajte si námahu na osobnú obhliadku rozostavanej stavby – Aj keď pozitívne referencie a zábery zo staveniska pomôžu, nikdy nenahradia osobnú obhliadku. Až pri nej si môžete vytvárať skutočné dojmy z výstavby a hodnotiť odvádzanú prácu reálne.Máte zároveň možnosť spoznať pracovníkov a vytvoriť si o nich základnú mienku. Zistíte tak aj to, či nebudete potrebovať náhodou na stavbe aj prekladateľa... Sú to vaše peniaze a váš dom, takže nikto vám nemôže brániť prísť na osobnú prehliadku priamo na miesto činu.  

Výber stavebnej firmy je krok, od ktorého  bude závisieť kvalita vášho nového domu. Nedajte 
sa zlákať najlacnejšou ponukou a vsaďte na zodpovedný a skúsený tím, ktorý vie ako stavať kvalitne a bezpečne.
Stavebné materiály
Výstavba domu vyžaduje viacero krokov, ktorých plnenie musí prebiehať postupne. Žiadny z týchto krokov netreba podceniť a obzvlášť nie výber stavebných materiálov. Každý stavebník túži po spolupráci s firmou, ktorá preferuje seriózne jednanie a kvalitatívnu úroveň dáva na prvé miesto. Na základe takto orientovaného prístupu by mal proces realizácie prebiehať efektívne bez zbytočných problémov. K tomu však treba osloviť firmu ponúkajúcu nadštandard, ktorá si svedomito plní úlohy a dá si záležať na každom kroku vrátane materiálu. 

Tí najlepší vedia ako zabezpečiť plynulú výstavbu prebiehajúcu podľa plánu. Umožňuje im to aj schopnosť pracovať s kvalitnými materiálmi, ktoré sú dodané na miesto stavby vždy včas. 

Začíname výberom správnych materiálov 
Pri plánovaní stavby je dobré prejsť každý krok samostatne a v spolupráci s odborníkmi si ho dôkladne premyslieť. Platí to aj v prípade výberu materiálov, ktorý zohráva vždy kľúčovú úlohu. Preto je súčasťou našej práce najprv spoznať projekt a predstavu o dome, aby sme našli správne materiály vyhovujúce danej stavbe. 

Objasníme všetky klady a zápory 
Nie každý dokáže klientom ponúknuť podrobné informácie o materiáloch dostupných na trhu. Prax bez znalostí teórie nefunguje, takže my si zakladáme na poznatkoch, ktorými zákazníka oboznámime. Potom spoločne preberieme klady a zápory jednotlivých materiálov a spoločne prejdeme k otázke financií, na základe čoho sa spoločne rozhodneme.  Navrhneme ideálne riešenie výstavby domu Vašim finančným možnostiam 


Na kvalite netreba šetriť, no nie každý si môže dovoliť financovať najdrahšie materiály. Našou úlohou je spoznať vaše finančné možnosti a prispôsobiť výber tak, aby sa v žiadnom prípade neobmedzila potrebná kvalita. Spolupráca so špičkovými dodávateľmi nám dáva možnosť dostať sa ku kvalite aj za menej peňazí. 

Nezabúdajte, že súčasťou našej práce je dodržiavanie kvalitatívneho štandardu nízkej energetickej náročnosti budov, ktorú pri pravidelnej úspore nákladov určite oceníte. Zverte výstavbu domu skúsenému tímu, ktorý pozná osvedčené postupy a zasvätí vás do tajov stavebníctva. Sme tu pre vás a radi vám poradíme pri každej požiadavke spojenej s výstavbou.

nedostatok odborníkov

Výstavba akejkoľvek nehnuteľnosti musí podliehať istým pracovným postupom. Tie sa spájajú s odbornými znalosťami a profesionálnym prístupom, ktorý je základom dobre odvedenej práce. Nie všetci stavbári dokážu splniť túto úlohu a dôvodom je často práve nekvalifikovaný tím.

Dodržiavanie noriem, teoretické poznatky stavebnej problematiky, praktické skúsenosti s výstavbou aj schopnosť riešiť nečakané situácie na stavenisku. Nie je toho málo, čo musí kvalitný stavebný tím ovládať, aby mohol prinášať očakávané výsledky. Situácia je taká, že mnoho firiem alebo živnostníkov nespĺňa predpoklady a skutoční odborníci na trhu chýbajú.

 

Príčiny nedostatku odborníkov :

-odchod kvalitných pracovníkov do zahraničia za vyšším zárobkom
-pôsobenie živnostníkov a firiem bez značných znalostí stavebníctva
-častá fluktuácia zamestnancov, ktorá neprospieva organizácií práce 

Kvalitnej realizácií akejkoľvek stavby predchádza aj spolupráca zohraného tímu. Striedanie živnostníkov a neustále zmeny v radoch subdodávateľoch pôsobí presne opačným efektom.

Chýbajúca kvalifikácia a minimum skúsenosti nevplýva na realizáciu stavby pozitívne, čo sa následne odráža na celkovej kvalite diela. Preto hľadajte seriózne firmy, ktorých zamestnanci rozumejú stavbám a danú nehnuteľnosť zrealizujú podľa vašich predstáv.